Євген Валентинович Касперський

/Files/images/zagolovki/velik_postat_v_nformatits/i (2).jpgЄвген Валентинович Касперський в 1982 році закінчив фізико-математичну школу-інтернат № 18 імені А. Н. Колмогорова при МДУ, в 1987 році закінчив військовий навчальний заклад «Вищій Червонопрапорній школі КДБ» [1] (в даний час факультет відомий як Інститут криптографії, зв'язку та інформатики Академії ФСБ Росії). До 1991 року працював у багатопрофільному науково-дослідному інституті Міністерства оборони СРСР. Почав вивчення феномена комп'ютерних вірусів в жовтні 1989 року, коли на його комп'ютері був виявлений вірус «Cascade» (англ.). З 1991 по 1997 рік працював в НТЦ «КАМІ», де разом з групою однодумців розвивав антивірусний проект «AVP» (зараз — «Антивірус Касперського»). У 1997 році Євген Касперський став одним із засновників «Лабораторії Касперського» разом зі Станіславом Кублицьким бізнесменом з м. Брянська.

На сьогоднішній день Євген Касперський — один з провідних світових фахівців у галузі захисту від вірусів. Він є автором великої кількості статей та оглядів з проблеми комп'ютерної вірусології, регулярно виступає на спеціалізованих семінарах і конференціях у Росії й за кордоном. Євген Валентинович Касперський — член Організації дослідників комп'ютерних вірусів (CARO), яка об'єднує експертів у цій галузі.

У числі найбільш значних і цікавих досягнень Євгена Валентиновича і очолюваної ним «Лабораторії» у 2001 році можна назвати відкриття щорічної конференції Virus Bulletin — центральної події у антивірусної індустрії, а також успішне протистояння всім глобальним вірусних епідемій, що стався в 2001 році, в тому числі Code Red, Nimda, SirCam, Goner, Aliz та інших.

Має нагороди:

- Національна премія дружби КНР (29 вересня 2009 року) — за «внесок у розвиток китайської індустрії інформаційної безпеки»;

- Нагорода дружби ріки Хейхе (29 вересня 2009 року) — відзнаку іноземним фахівцям, які внесли значний внесок в економічний і соціальний розвиток міста.

- Державна премія Російської Федерації в галузі науки і технологій 2009 року (4 червня 2009 року) -за великі досягнення у сфері сучасних систем захисту комп'ютерної інформації;

- Медаль «Символ Науки» (2007 рік).

Повернутися на початкову сторінку
Кiлькiсть переглядiв: 12

Коментарi