Дуглас Енгельбарт

/Files/images/zagolovki/velik_postat_v_nformatits/i (3).jpgДуглас Енгельбарт народився 30 січня 1925 року в штаті Орегон. Його батько був майстром з ремонту радіообладнання, мати домогосподаркою.

Він навчався в університеті штату Орегон на відділенні електротехнічної інженерії. Під час Другої світової війни служив в армії, де був техніком з радіолокаційного обладнання.

Після війни Енгельбарт працював у Національному консультативному комітеті з повітроплавання, попереднику NASA, а потім писав докторську дисертацію в Університеті Каліфорнії в Берклі.

Його цікавило питання про те, як комп’ютери можуть допомогти процесу мислення, що привело його в Стенфордський дослідний інститут (SRI). Потім він відкрив свій власний науковий центр ARC (Augmentation Research Center).

Його науковий центр брав участь у створенні ARPANet (Advanced Research Projects Agency Network) – комп’ютерної мережі, що стала прототипом інтернету.

Ідеї Енгельбарта набагато випереджали його часи. У ті часи комп’ютери були величезними шафами, що заповнювали цілі кімнати і лише читали перфокарти.

У 1968 році в Сан-Франциско Дуглас уперше продемонстрував свою комп’ютерну мишу.

Там же він провів перший в історії сеанс відеоконференцзв’язку, під час якого розповів про свою теорію гіпертекстів, які з часом стали одним з головних елементів архітектури інтернету.

Відтоді ця лекція в колах людей, пов’язаних з розробкою інтернету і комп’ютерів, називається «матір’ю всіх презентацій».

Дугласу Енгельбарту не вдалося заробити на своєму винаході. Патент на комп’ютерну мишу закінчився в 1987 році, до того, як цим винаходом почали широко користуватися.

У 1983 році SRI продала ліцензію на виробництво миші компанії Apple за 40 тисяч доларів.

З того часу у світі продали щонайменше один мільярд комп’ютерних мишей.

Енгельбарт розглядав також інші варіанти дизайну свого найвідомішого винаходу. Серед них був пристрій, який фіксувався під столом й оперувався рухами коліна.

У 1997 році Енгельбарта нагородили призом Лемельсона і Массачусетського технологічного інституту на суму 500 тис. доларів, а у 2000 році – державною медаллю за «створення основ персональних комп’ютерів»,

Помер 2 липня 2013 року.

Повернутися на початкову сторінку

Кiлькiсть переглядiв: 13

Коментарi