Рідна мова – життя духовного основа

2014-11-10

/Files/images/zagolovki/foto_dlya_stornok/1.png

Як море починається з річки, так українське слово — з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І. Нечуєм-Левицьким, П. Мирним, М. Коцюбинським, Л. Українкою та багатьма іншими видатними українцями.

За православним календарем 9 листопада — це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. І саме на честь цієї визначної події у Кузьминецькій школі відбулось свято , де активними учасниками були не тільки учні, вчителі школи, а й завідуюча сільським клубом Савченко Людмила та завідуюча сільською бібліотекою – Вареник Ірина.

Учасники свята розповіли про історичний розвиток мови, про щире сталеве слово Кобзаря, яке підіймало на боротьбу за волю. Звучали вірші, пісні та найкращі, найтепліші слова про рідну мову, рідне слово.

У світі налічується близько 3-х тисяч мов. І серед них – ніби запашна квітка в чудовому букеті - українська мова. Її багатство і краса, витонченість і мелодійність визнана світом.

ФОТОЗВІТ

Кiлькiсть переглядiв: 16

Коментарi